050-511-08-05
098-511-08-05
Ppkiev2005@gmail.com
г. Киев и Киевская область
050-511-08-05
098-511-08-05
Ppkiev2005@gmail.com
м. Київ і Київська область
Нові містобудівні норми
Минулий 2019 рік побив рекорди попередніх років по кількості ухвалених законопроектів в містобудівній галузі. Розроблена велика кількість поправок, змін і оновлень, частина з яких вже діє, а інша частина набуде чинності упродовж цього року. Розглянувши усі пропоновані зміни можна спрогнозувати напрям, в якому розвиватиметься галузь. Нові будівельні норми міняють вимоги до будівництва в Україні і роблять життя людей безпечнішим і комфортнішим.

Прийняті норми торкаються зведення житлових будинків, прибудинкових територій, проектування дитячих майданчиків, парковок, гаражів, стоянок, готелів. Також зміни торкнулися протипожежний захист, теплоізоляцію споруд. Розглянемо найбільш значні з них.

Містобудівні норми, що набули чинності.

Зміни в проектуванні будівель з урахуванням інклюзивності.

З 1 квітня 2019 року діють норми про обов'язкове створення безбар'єрного простору в Україні для маломобільних груп населення.

При зведенні житлових будинків і громадських будівель необхідно застосовувати такі проектні рішення, щоб об'єкт будівництва був однаково зручний для усіх членів суспільства. У оновлених нормах викладена технічна характеристика і конкретні приклади по проектуванню:

- спеціальних підйомників і пандусів, інших засобів доступності для людей з порушеннями опорно-рухового апарату;

- візуальних і тактильних елементів доступності: тактильна підлогова плитка, інформаційні таблиці, позначення шрифтом Брайля, звукопідсилення для людей з порушенням зору;

- дублювання важливої звукової інформації текстами, сурдопереклад та ін.

У попередніх містобудівних нормах були нечіткі вимоги до проектування елементів доступності.

Проектування житлових будинків.

З 1 грудня 2019 року набули чинності нові ДБН "Житлові будинки", згідно з якими можна проектувати кухні-ніші.

Зросли вимоги до енергоефективності житла.

Обов'язкова наявність ліфта у будівлях висоток 4 і більше поверхів, що раніше було неприпустимо. Висотні будинки можна проектувати без сміттєпроводу.

Відмінили обов'язкове проектування радіоточок в квартирах.

Розміщення паркінгів.

З 1 червня 2019 року дозволено будівництво підземних багаторівневих паркінгів в громадських будівлях. Дозволено розміщення автомобільних парковок на покрівлях будівель і споруд. Виключенням є покрівлі шкіл, дитячих садів і лікарні.

Нові містобудівні норми дозволяють проектувати ліфти з громадських будівель в підземні паркінги під ними. При проектуванні ліфта обов'язковою умовою являється облаштування протипожежних тамбур-шлюзів.

Висотне будівництво.

З 1 січня 2020 року вступили в силу норми, по яким дозволено проектувати висотні громадські будівлі заввишки до 150 м. Попередні норми допускали висоту будівлі до 73,5 м.

Особливі вимоги по енергоефективності і технічному оснащенню висотних будівель.

Також зміни торкнулися і проектування готелів :

- посилена пожежна безпека готелю;

- рекомендовано встановити вхід в готельні номери тільки за безконтактними картками, а в готелях категорії 3* і вище додатково встановлювати охоронну сигналізацію;

- рекомендується забезпечити доступ до мережі інтернету в кожному готельному номері.

Ці зміни набули чинності з 1 жовтня 2019 року.

Торгівельні центри.

При будівництві або реконструкції торгівельних і торгівельно-розважальних центрів, магазинів і супермаркетів установка прозорих дверей допускається тільки з травмобезопечного або армованого скла.

Для торівельних центрів змінилися вимоги до умов праці працівників. При проектуванні ТЦ необхідно передбачити окремі побутові приміщення і паркувальні місця для персоналу.